Zagrodowa Osada Jazda Konna

ZOBACZ NA MAPIE

Zagrodowa Osada Jazda Konna

Zagrodowa Osada Jazda Konna

Zagrodowa Osada Jazda Konna to turystyczny kompleks z pensjonatem i restauracją regionalną o przytulnym i oryginalnym wnętrzu, pełnym autentycznych przedmiotów z początku XX w. Filozofią i podstawowym celem ośrodka jest tworzenie warunków dla twórczego spędzania czasu w otoczeniu przyrody oraz realizacja programów terapeutycznych poprzez działania takie jak m.in.: arteterapia (muzyka, plastyka, teatr), ludoterapia (zabawy, gry, wspólna praca) i zooterapia (kontakt ze zwierzętami domowymi i hodowlanymi) dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nauka u nas jest jak najbardziej indywidualna i dostosowana do umiejętności osoby jeżdżącej – jeżeli płacisz za godzinę, to przez ten czas instruktor skupia na Tobie swoją uwagę. Osoby liczące na galop w pierwszej godzinie jazdy szybko oblewane są zimnym prysznicem w postaci utraty równowagi w siodle przy zwykłym stępie.
Zaczyna się od podstaw, czyli lonżowanie i ćwiczenia odpowiednich mięśni, żeby rozruszać te, które zazwyczaj nie są używane. W zależności od postępów lonżę można „zgubić” nawet w trzeciej godzinie i przejść do samodzielnego stępa.
Prawda jest taka, że nie chodzi o to, żeby osiągnąć ideał, tylko cały czas dążyć do niego.

Poza tym cały sekret tkwi w tym, że uwielbiamy te czteronogie, nieparzystokopytne pojazdy napędzane owsem.

O koszty pytacie? Zadzwońcie, albo napiszcie.

Nauka jazdy konno, hipoterapia