Miło Smaki Kaukazu

ZOBACZ NA MAPIE

Miło Smaki Kaukazu

ZOBACZ MENU

Miło Smaki Kaukazu

Miło Smaki Kaukazu to nowe wyjątkowe miejsce na mapie Poniatowej. Tu zakochasz się w smakach prawdziwego Kaukazu, w naszej ofercie poznasz takie potrawy jak :

Haczapuri – to placek z nadzieniem serowym. Jest to specjalność kuchni gruzińskiej. haczapuri może mieć różne kształty, okrągłe, podłużne, kwadratowe i kopertowe. Najpopularniejszą odmianą placka jest jednak haczapuri okrągłe, z nadzieniem serowym w środku.

Lobiani – gruziński chlebek z fasolą.

Kubdari –  placek w stylu haczapuri wypełniony mięsem siekanym z cebulką i przyprawami.

Czebureki –  to duże pierogi o kształcie trójkąta, nadziewane mięsem, smażone w głębokim oleju. Jest to tradycyjna potrawa Tatarów krymskich. Czebureki– pierożków nie kroi się nożem, tylko łapie palcami za czubek ciasta. Należy uważać, żeby nie oblać się ciepłym płynem wypływającym ze środka.

Hinkali – to gruzińskie pierożki w kształcie sakiewek. Tradycyjnie są wypełnione mięsnym farszem, bulionem i aromatyczną kolendrą. Można też jednak spotkać hinkali w innych wersjach, między innymi wegetariańskie, z serem, twarogiem i ziemniakami. Wiele osób nie wie, jak prawidłowo jeść hinkali – pierożków nie kroi się nożem, tylko łapie palcami za czubek ciasta. Należy uważać, żeby nie oblać się ciepłym płynem wypływającym ze środka.

Zapraszamy, Będzie Miło! 

Restauracja, haczapuri, czebureki,