Chór CANTATA

ZOBACZ NA MAPIE

Chór CANTATA

Chór CANTATA powstał w październiku 1993r przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim. Założycielką i pierwszym dyrygentem chóru jest Pani Krystyna Solis. Aktualnie dyrygentem chóru jest Krystyna Piłat– od 13 lat związana z „Cantatą”, jako jej członek, oraz II dyrygent.
Chór prezentuje się podczas corocznych obchodów świąt państwowych i kościelnych: Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3-go Maja, Jarmark Opolski (Manufaktura Smaków), Inauguracja roku akademickiego filii AR w Opolu Lub., Boże Narodzenie, Wielki Piątek, spotkania opłatkowe. Jesteśmy zapraszani jako oprawa muzyczna uroczystości ślubnych na terenie całego województwa lubelskiego.
Jako osoby zakochane w śpiewie wielogłosowym organizujemy dla naszych chórzystów wyjazdy do Opery Narodowej, na przedstawienia polskiej i światowej opery. W repertuarze „Cantaty” znajdują się pieśni kościelne i świeckie, patriotyczne i ludowe, arie operowe oraz standardy muzyczne popularne na całym świecie.

W repertuarze „Cantaty” znajdują się pieśni kościelne i świeckie, patriotyczne i ludowe, arie operowe oraz standardy muzyczne popularne na całym świecie. W 2014 r. chór nagrał swoją pierwszą płytę, na której znalazły się takie utwory jak: I Got rhythm G. Gershwina, Lollipop J. Dixona, Panis Angelikus C. Francka, św. Tomasza z Akwinu, czy Stoją trzy krzyże J.S. Bacha.
Aktualnie chór składa się z 15 osób. „Cantata” to kobieta, nie dziwi więc, że w składzie jest aż 14 pań. Wisienką… a raczej rodzynkiem na torcie jest jedyny w składzie chóru mężczyzna, tenor o głosie tak wysokim, że jest w stanie wykonywać partie sopranowe.

Chór „Cantata”