Serwis DPF AUTO SERWIS Poniatowa

ZOBACZ NA MAPIE

Serwis DPF AUTO SERWIS Poniatowa

Serwis DPF AUTO SERWIS Poniatowa

Serwis DPF AUTO SERWIS Poniatowa Czy przypadkiem nie zastanawiasz się na czym polega regeneracja filtrów DPF, FAP i czy usuwanie DPF jest odpowiednie? Czyszczenie DPF to aktualnie najlepsze wyjście z sytuacji rozwiązanie na które możesz się zdecydować. W celu zapewnienia pełnej sprawności samochodu, regeneracja filtra lub użycie podobnych technologii musi zostać zrobione. Dzięki temu samochody osobowe mogą wrócić z powrotem na nasze polskie drogi. Usuwanie filtra nie jest rozwiązaniem. Czyszczenie filtrów DPF ma same zalety.

Regeneracja filtra cząstek stałych polega na dokładnym oczyszczeniu z zalegających w nim: popiołu, sadzy, pyłów PM10, resztek oleju, ceru.

Opatentowana technologia regeneracji polega na wielokrotnym płukaniu filtra w obu kierunkach na przemian gorącą wodą z dodatkiem specjalnie do tego stworzonych środków chemicznych, podawaną przez pompy o bardzo dużej wydajności, pod odpowiednim ciśnieniem tak, aby usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym monolitu DPF (ceramicznego wkładu filtrującego).

Co ile regeneracja DPF

Żywotność filtra zależy od stylu jazdy i tego jak często obciążenie silnika będzie na tyle wysokie, by temperatura spalin wzrosła na tyle, by nastąpiło wypalanie zanieczyszczeń. W najbardziej niesprzyjających warunkach (jazda miejska, krótkie odcinki) nie powinno być to jednak mniej niż 80 tysięcy km, jeżeli samochód natomiast głównie pokonuje trasy z dość dużą prędkością, wówczas filtr może być drożny nawet przez 250 tysięcy km.

Kolejne regeneracje zależą też od tego jaką metodą dokonano poprzedniej, jeżeli tylko filtr wyprażono, wówczas we wnętrzu dalej znajdują się popioły i związki niepalne, co oznacza, że zapcha się szybciej. Podobnie niską skuteczność ma metoda chemiczna. W przypadku skuteczniejszych metod pozwalają one na osiągnięcie 80-100 % sprawności nowego filtra, więc w praktyce czas do następnej regeneracji będzie bardzo zbliżony do czasu jaki upłynął od nowości do pierwszej regeneracji.

Czy warto regenerować DPF

Alternatywą dla regeneracji filtra jest jego wymiana. Zakup nowego filtra to koszty kilka do kilkanaście razy większe od regeneracji. Koszt tej ostatniej nie zależy od producenta, ponieważ będzie taki sam zarówno dla marek luksusowych, jak i marek popularnych, podczas gdy różnica w cenie części może być kilkukrotna. Najtańsze metody regeneracji nie kosztują więcej niż 200-300 zł, najdroższe i najbardziej skuteczne, nie przekraczają ceny 1000 zł.

Jazda z zapchanym filtrem jest zwykle bardzo uciążliwa lub niemożliwa, dlatego regeneracja wydaje się najlepszym wyjściem.

AUTO SERWIS

Zajmujemy się :

 • wymiana płynów eksploatacyjnych i filtrów (oleju, paliwa, powietrza, kabin, filtra pyłkowego)
 • wymiana rozrządu
 • wymian klocków i tarcz hamulcowych
 • naprawa zawieszenia
  •  układu wydechowego
  • układu hamulcowego
  •  silnika
 • serwis klimatyzacji samochodowej
 • naprawą i regeneracja rozruszników i alternatorów
 • naprawa automatycznych skrzyni biegów
 • i wiele więcej

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i ustalenia szczegółów i terminu Państwa napraw.

Serwis DPF AUTO SERWIS Poniatowa