Pracownia Sztuk Plastycznych

ZOBACZ NA MAPIE

Pracownia Sztuk Plastycznych

Pracownia Sztuk Plastycznych

Pracownia Sztuk Plastycznych zaprasza na zajęcia w grupach: dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy warsztatów twórczo spędzą swój czas. W trakcie zajęć będą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne, wyobraźnię oraz zdolności manualne. Ponadto nauczą się pracować w grupie. Poznają nowe materiały i techniki plastyczne, ceramiczna oraz pirografia.

Zajęcia ceramiczne 
Uczestniczy poznają czym jest glina oraz jakie są jej właściwości i zastosowania. Opanowują technologię tworzenia ceramiki, a także rozwijają umiejętności manualne oraz malarskie. Uczą się posługiwania różnymi narzędziami. Praca z gliną uczy cierpliwości, a przy jej wyrabianiu potrzebny jest też pewien wysiłek fizyczny.

Zajęcia plastyczne
Zajęcia uczą technik rysunkowych i malarskich. Uczestnicy poznają historię i przykłady różnych technik w sztuce. Doskonalone są umiejętności manualne, w tym posługiwanie się nożyczkami, igłą z nitką.

Warsztaty artystyczne
Warsztaty są jednorazowe lub cyklicznie i wiążą sięz dogłębnym poznaniem jednej techniki artystycznej na przykład komiksu, powertex, scrapbooking itp. Warsztaty pomagają uczestnikom rozwijać konkretne zainteresowanie i w krótkim czasie opanować wszytkie umiejętności do pracy w wybranej technice. W trakcie warsztatów kształcona jest szczególnie umiejętność indywidualnej pracy twórczej.

 

 

Pracownia Sztuk Plastycznych, OCK