Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

ZOBACZ NA MAPIE

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim znajduje się w strukturach Opolskiego Centrum Kultury. W 2015 roku budynek biblioteki przeszedł  generalny remont dzięki udziałowi w programie Priorytet „Biblioteka”+ Infrastruktura Bibliotek”. Biblioteka posługuje się nowoczesnym systemem bibliotecznym MAK, wyposażona jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz udogodnienia dla matek z małymi dziećmi (kojec, przewijak).

Biblioteka organizuje wystawy, konkursy, spotkania z pisarzami, warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Posiadamy bogate zbiory, na które składają się książki, audiobooki, gry planszowe, filmy edukacyjne.

Nasza placówka bierze  udział w różnych projektach. Wynikiem uczestnictwa w projekcie „Seniorzy w Akcji” było stworzenie „Foto-dźwiękowej mapy Opola Lubelskiego. „Tablety w Twojej bibliotece” – to projekt, dzięki któremu biblioteka pozyskała dla swoich użytkowników 3 tablety marki Apple. Posiadamy wypożyczalnię odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniamy czytelnikom Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Cyfrowych „Academica” – to system udostępniania publikacji cyfrowych do celów badawczych lub poznawczych. Bierzemy udział w projekcie: „Kodowanie w bibliotece” , który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Współpracujemy z Zakładem Karnym w Opolu Lubelskim – organizujemy spotkania czytelnicze dla osadzonych , udostępniamy swoje zbiory.

W bibliotece działają również kluby, które cieszą wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem – to Klub Ambitnej Książki oraz Klub Globtrotera.

biblioteka, książka, zajęcia pozaszkolne