Grupa Teatralna Pokolenie

ZOBACZ NA MAPIE

Grupa Teatralna Pokolenie

Grupa Teatralna Pokolenie

Grupa Teatralna Pokolenie zawiązała się w 2012 roku. Jak wskazuje jej nazwa na spotkania i próby przychodzą osoby w przeróżnym wieku. Poczynając od gimnazjalistów (najmłodsi członkowie) po seniorów w wieku 60+. Grupę prowadzi pan Marek Grabowski, instruktor, aktor teatrów lubelskich, który ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1986 r. Pod okiem pana Marka powstają inscenizacje teatralne, wystawiane zarówno na deskach OCK, jak też podczas przeglądów i konkursów. Dekoracje i kostiumy kompletowane są przez samych aktorów, którzy angażując się nie tylko w aktorskie aspekty grupy uczą się obycia scenicznego i technik teatralnych. W tak krótkim okresie istnienia grupa wystawiła szereg spektakli m.in. „Kopciuszek” oraz musical „Bal Polski” cz. I i cz. II, „Niedźwiedź i Oświadczyny

BAL POLSKI cz. I

Musical patriotyczny przedstawiający Polskę Niepodległą od 1918 roku do 1939 roku, umiejscowiony jest we Lwowie. Widowisko ukazuje ludność lwowską i nie tylko – Lwów był ostoją kultury i nauki. Są pokazane relacje międzyludzkie z różnych warstw społecznych. Odtwórcy ról z sposób zawodowy przedstawiają  postaci m.in. Szczepcia i Toncia, rzeźnika, pannę Agnieszkę, Jóźka i innych .

Usłyszeć można największe szlagiery lwowskie

BAL POLSKI cz. II

Przedstawia polskie społeczeństwo w realiach „ wolnej ” Polski powojennej ( od 1945 r. do 1989 r. ) Przedstawienie ukazane jest w krótkich scenkach sytuacyjnych w różnych miejscach i miastach naszego kraju ( park, ulica, autobus, stadion, dom, budująca się huta ). Przełomy ustrojowe, na które wpłynął duch religijny- spowodował upadek ustroju totalitarnego i rozpoczął nową erę WOLNEJ POLSKI ( 1989 r. )

NIEDŹWIEDŹ I OŚWIADCZYNY

Widowisko na podstawie twórczości A. Czechowa i M. Gogola ( Rewizor ) w opracowaniu i adaptacji Marka Grabowskiego. Sztuka idealnie wpisuje się w naszą rzeczywistość. Esencją relacji, potrzeb i pragnień ludzi czynią klasyczną literaturę tak bardzo potrzebną i odnajdującą swoje miejsce w naszej codzienności.

Grupa jest na etapie tworzenia nowych sztuk.

Grupa Teatralna, Pokolenie, OCK