Stolarnia BIGMAR Marcin Bigos

ZOBACZ NA MAPIE

Stolarnia BIGMAR Marcin Bigos

Stolarnia BIGMAR Marcin Bigos

Stolarnia BIGMAR Marcin Bigos jest producentem drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej wykonanej z drewna klejonego warstwowo (sosna, dąb, meranti, jesion). Doświadczenie, które zdobyliśmy realizując różnego rodzaju zlecenia i projekty, pozwala nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Dokładamy wszelkich starań aby nasze okna i drzwi charakteryzowały się najwyższą jakością. W tym celu bardzo starannie dobieramy surowce oraz materiały do produkcji naszych wyrobów. Zastosowanie specjalistycznych maszyn, wysokiej jakości drewna, kleju, farb, okuć oraz szyb sprawia, że nasza stolarka jest odporna na upływ czasu i zmienne czynniki atmosferyczne oraz prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko. Szeroka gama wzorów sprawia, że każdy Klient jest w pełni usatysfakcjonowany naszą ofertą. Dzięki uwagom i sugestiom przekazywanych przez naszych Klientów, ciągle podnosimy jakość naszych produktów i mamy możliwość zwiększania atrakcyjności oferty. Stolarnia BIGMAR Marcin Bigos daje możliwość wykonania okien i drzwi o nietypowych wymiarach, szybka i fachowa realizacja zamówienia oraz bezpłatne doradztwo to tylko niektóre z naszych atutów.

Akcesoria, półprodukty, materiały:

Trójwarstwowa klejonka

Wyselekcjonowane, odpowiednio przygotowane drewniane deski są poddawane procesowi suszenia. W specjalnej suszarni komputerowo sterowany proces pozwala osiągnąć pożądany poziom wilgotności drewna, który wyeliminuje możliwość wypaczenia i zmienności konstrukcji drewna zastosowanego w produkowanych przez nas oknach i drzwiach oraz zagwarantuje komfort wieloletniego użytkowania. Następnie starannie dobrane, wysuszone deski są klejone warstwowo przy użyciu wysokiej jakości wodoodpornych klejów firmy KESTOKOL. Właśnie w ten sposób powstaje element konstrukcyjny złożony z trzech sklejonych desek
z grubości – trójwarstwowa klejonka – który wykorzystany będzie w dalszym procesie produkcyjnym. Posłuży ona do produkcji ram i skrzydeł okien oraz ościeżnic i skrzydeł drzwi.

Powłoka lakiernicza

Powłoka lakiernicza, którą pokryte są nasze okna i drzwi jest wykonana
z produktów niemieckiej firmy REMMERS. Składają się na nią impregnat,
bejca i farba najwyższej jakości. Produkty te skutecznie i efektywnie chronią drewno z którego wykonana jest stolarka BIGMAR przed czynnikami zewnętrznymi,
a jednocześnie są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Etapy nanoszenie powłoki lakierniczej:

  • 1.Bezbarwny impregnat- nanoszony metodą zanurzeniową jest używany w celu wypełnienia porowatości drewna, zapobiega powstawaniu sinizny, chroni przed atakami grzybów. Drewno pokryte tym preparatem
    w mniejszym stopniu przyjmuje wilgoć, co jest bardzo istotne szczególnie przy użytkowaniu okien i drzwi zewnętrznych.
  • 2.Bejca- nanoszona metodą natryskową (gruntowanie metodą natryskową). Bejca stanowi wstępną bazę kolorystyczną oraz spełnia funkcję ochronną.
  • 3.Podwójna warstwa lakieru- akrylowo-ekologiczny lakier nanoszony metodą natryskową hydrodynamiczną o szerokiej gamie kolorystycznej zabezpieczający trwałość powłoki na długi okres czasu.

Uszczelki 

Stosujemy produkty wysokiej jakości firmy DEVENTER lub firmy PRIMO. Montowana uszczelka zapewnienia szczelność w miejscu styku skrzydła
i ramy co zapewnia komfort użytkowania – do wewnątrz nie dociera hałas (izolacja akustyczna), na zewnątrz nie wydostaję się ciepło (izolacja termiczna).

Okapniki

Zadaniem montowanych w oknach okapników firmy EFFECTOR jest odprowadzanie nadmiaru wody, natomiast listwy maskujące chronią przed opadami deszczu najbardziej narażoną część okna jak również przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kolorystyka okapników i listew jest dopasowana do kolorystyki powłoki lakierniczej oraz okuć zewnętrznych okna.

Szyby

Okna wyprodukowane w naszej firmie są wyposażone w szyby
zespolone o współczynniku przenikania ciepła K=1,0. Na życzenie klienta montujemy również zestawy szybowe: antywłamaniowe, refleksyjne, ornamentowe, dźwiękochłonne.

Okna

Nasze okna są okuwane okuciami obwiedniowymi przodującej w swojej dziedzinie na rynku europejskim firmy MACO, co zapewnia tym produktom najwyższa jakość i bezpieczeństwo.

Zawiasy

Stosujemy produkty firmy OTLAV, największego w Europie producenta zawiasów przeznaczonych do drewnianych drzwi wewnętrznych, wejściowych oraz do okien. Zawiasy te są łożyskowane na kulce, co charakteryzuje je maksymalną trwałością. Ponadto zawiasy są zabezpieczone przed korozją, co gwarantuje komfort wieloletniego użytkowania. Największą zaletą zawiasów OTLAV jest możliwość pełnej regulacji w trzech płaszczyznach za pomocą jednego klucza, bez potrzeby zdejmowania drzwi. Na zawiasy zakładane są aluminiowe nasadki, kolorystycznie dopasowane do okuć zewnętrznych drzwi.

Szprosy

Szprosy jako element dekoracyjny podkreślają wyjątkowy charakter okien. Mamy do zaoferowania cztery rodzaje szprosów:

  • szpros konstrukcyjny
  • szpros naklejany (wiedeński)
  • szpros międzyszybowy
  • szpros odpinany

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Śledź naszą stronę żeby być na bieżąco:

Okna, drzwi, sprzedaż, montaż