PUCH Wojciech Pietroń

ZOBACZ NA MAPIE

PUCH Wojciech Pietroń

PUCH Wojciech Pietroń

PUCH Wojciech Pietroń specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań pozwalających na dłuższe przechowywanie produktów świeżych i krótkotrwałych. Doradza i oferuje rozwiązania zapewniające producentom owoców i warzyw utrzymać wysoką jakość i świeżość oferowanych przez nich produktów. Zajmuje się również projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań bazujących na zaawansowanych technologiach chłodniczych z zakresu: kontrolowanej atmosfery, monitorowania łańcucha chłodniczego i automatyki.

Kontrolowana atmosfera
Ważnym elementem przy dojrzewaniu owoców i warzyw jest proces produkcji cukru podczas fotosyntezy oraz jego spalanie w procesie respiracji. Po zbiorach mechanizm fotosyntezy jest zatrzymywany, lecz respiracja przebiega dalej.

Chłodnictwo
Zapewniamy profesjonalne i kompleksowe rozwiązania w kwestii doboru oraz montażu urządzeń do chłodni i mroźni. Polegamy tylko na sprawdzonych technologiach renomowanych firm.

Woreczki Xtend® – do użytku domowego
Czy wiesz, że zerwane owoce i warzywa cały czas oddychają, tracą wodę i podlegają procesom chorobowym? Dlatego po zakupie, bardzo często, szybko się pusją. Aby dłużej zachowywały swoją świeżość i walory smakowe, konieczne jest ich odpowiednie przechowywanie.

Opakowania Xtend® dla przemysłu
Opakowania Xtend® MA/MH (modified atmosphere/modified humidity – tłum. modyfikowana atmosfera/modyfikowana wilgotność) zapewniają wydłużenie okresu przechowywania oraz obrotu towarowego świeżych produktów.

Monitoring łańcucha chłodniczego
Od niedawna mamy zaszczyt współpracować z izraelską firmą BT9. Jest ona dostawcą jednej z najnowocześniejszych technologii (Xsense) monitorującej temperaturę i wilgotność.

Klimatyzacja
Klimatyzator to urządzenie które służy do chłodzenia i ogrzewania oraz utrzymuję wybraną przez użytkownika temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie oczyszcza powietrze i utrzymuję właściwą wilgotność powietrza. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowie oraz cierpiących na alergię.

Moduły kontrolowanej atmosfery
Francuska firma Janny MT stworzyła moduły kontrolowanej atmosfery składające się z plastikowej skrzyni oraz specjalnej pokrywy. Dzięki modułom, technologia przechowywania owoców i warzyw w kontrolowanej atmosferze jest dostępna również dla producentów, którzy posiadają jedynie zwykłe chłodnie.

Pochłaniacze etylenu
Etylen jest hormonem roślinnym , który przyspiesza dojrzewanie owoców i warzyw oraz starzenie się produktu. Jest odpowiedzialny za degradację chlorofilu. Etylen jest bezbarwnym gazem o słodkim zapachu oraz substancją naturalną które powstaje w konkretnym momencie rozwoju produktu oraz reguluje procesy fizjologiczne.

Zapraszamy do kontaktu.

Systemy klimatyzacji, kontrolowana atmosfera, chłodnictwo